Opublikowany przez: ULA 2013-06-05 11:56:26
Profilaktyka to podstawa
Zdrowie szybko rosnącego i rozwijającego się organizmu młodego człowieka wymaga od rodziców czujności oraz szybkich reakcji. Wspaniale, gdy brzdąc rozwija się książkowo i wówczas na pewno nie ma potrzeby „na zaś” odwiedzać lekarza bądź wykonywać jakiś specjalistycznych badań…
Gdy jednak pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy trzeba jak najszybciej zasięgnąć pomocy specjalisty. Najlepiej od urodzenia być pod opieką jednego pediatry, który będzie miał pełną historię i dobrze znał naszą pociechę. W zależności od objawów lekarz przepisze leki lub skieruje dziecko na badania.
Najczęściej zlecanymi i zazwyczaj najwięcej mówiącymi są badania krwi – szczególnie morfologia. Pomogą one potwierdzić ewentualnie wykluczyć szereg chorób od dość powszechnych takich jak anemia po bardzo poważne takie jak cukrzyca czy białaczka.
W przypadku dolegliwości z brzuszkiem lub wydalaniem zazwyczaj wykonywane jest badanie moczu lub kału. Dzięki niemu dowiemy się np. czy maluch ma zdrowe nerki, a w jego organizmie nie ma żadnych niepokojących bakterii lub pasożytów.
W przypadku zauważenia u smyka wysypki, problemów ze skórą czy przewlekłego kataru warto pokusić się o testy alergiczne. Podpowiedzą nam one na co uczulone jest dziecko, a tym samym umożliwią leczenie lub skłonią do wyeliminowania alergenu z otoczenia malucha.
Przed wybraniem się na badania należy pamiętać, aby odpowiednio się do nich przygotować – według wskazówek przekazanych przy zapisie.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
anetaab 2013.06.11 14:30
chyba muszę jednak się w końcu wybrać na bilans dwulatka, najpierw to odkładaliśmy przez przeziębienia, potem tak zostało, a Kuba ma już 2,5 roku
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.